Dlaczego rynek pierwotny?

Dlaczego rynek pierwotny?

Podczas zakupu mieszkania już na pierwszym etapie, przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonej lokalizacji, dokonujemy wyboru między rynkiem pierwotnym a wtórnym. Powyższy wybór determinuje to, czy rozpoczniemy podróż po biurach sprzedaży poszczególnych deweloperów, czy też przeglądanie portali internetowych i prasy w poszukiwaniu tak zwanych okazji z rynku wtórnego. W konsekwencji zdecydowanie częściej wybieramy pierwszą opcję. O to kilka powodów, które sprawiają, że mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się zdecydowanie większym powodzeniem.

Na pytanie ,,Dlaczego Pan/Pani zdecydował/a się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego?” zdecydowana większość pytanych wskazuje większe możliwości dopasowania mieszkania do swoich potrzeb. Nie chodzi tu jedynie o możliwości zaaranżowania nowego mieszkania według własnego gustu, co również stanowi istotny argument przy wyborze. Rynek pierwotny daje znacznie większe możliwości jeśli chodzi o wybór rozkładów i metraży mieszkań, zwłaszcza jeśli decydujemy się na zakup na wczesnym etapie sprzedaży. Dodatkowo, biorąc pod uwagę liczbę nowych inwestycji powstających w stolicy zdecydowanie łatwiej znaleźć lokalizację, która w pełni odpowiada naszym oczekiwaniom. Duże znaczenie przywiązujemy także do kwestii estetyki osiedla. Budując nowe osiedla deweloperzy przywiązują coraz większą wagę do funkcjonalności tak zwanych części wspólnych. Dobrze zaprojektowane, pełne zieleni podwórze jest nie tylko miejscem, w którym można się zrelaksować po pracy, ale także wspaniałą platforma do nawiązywania dobrych, sąsiedzkich relacji z innymi, młodymi mieszkańcami osiedla.

Dla nabywców nowych mieszkań duże znaczenie ma również nowoczesna infrastruktura, taka jak windy czy hale garażowe umożliwiające wygodne korzystanie z własnego środka transportu. Poza tym, nowe mieszkanie wykonane z coraz bardziej nowoczesnych materiałów oznacza niższe koszty utrzymania nieruchomości niż w przypadku rynku wtórnego.

Równie ogromne znaczenie mają finanse. Poza kwestiami podatkowymi, do zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym klientów przekonuje również możliwość uzyskania dużych rabatów u deweloperów oraz brak konieczności zapłaty prowizji dla agentów nieruchomości.

Wszystko to sprawia, że ponad 56% badanych bierze pod uwagę tylko zakup mieszkania z rynku pierwotnego, a kolejne 26% wolałoby kupić nieruchomość na rynku pierwotnym, a nie na wtórnym.

Kategoria: 

Zainteresowała Ciebie nasza oferta?

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz, a specjalnie dla Ciebie przejrzymy oferty ponad 200 Inwestycji w Warszawie oraz okolicy i przedstawimy tylko te propozycje sprzedaży Nowych Mieszkań bez prowizji i w najniższych cenach które najlepiej spełniają Twoje oczekiwania.

Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.) przez administratora danych, CentralSpace S.A. z siedzibą Trzech Budrysów 29/28, 02-381 Warszawa, w celu przedstawienia oferty handlowej CentralSpace S.A., a także w celach marketingowych. Podanie danych osobowych CentralSpace S.A. jest dobrowolne, poprzez zaakceptowanie niżej wymienionych oświadczeń.