Lista artykułów

 • Pomijając samą historię tworu zwanego użytkowaniem wieczystym, którego idea wywodzi się z czasów poprzedniego ustroju, kiedy to władza była święcie przekonana, że wszystkie grunty wchodzące w granice administracyjne miast powinny być własnością państwa, niniejszy artykuł ma na celu wyjaśnienie charakterystyki tego często występującego prawa do nieruchomości.

 • Real estate agent giving flat keys to a new property owner on blurred background

  Od 1 września 2015 roku osoby planujące zakup swojego pierwszego mieszkania, będą mogły skorzystać ze znowelizowanych przepisów ustawy o tzw. programie „Mieszkanie dla Młodych”.

 • Woman Collecting Keys To New Home From Estate Agent

  Jeżeli znalazłeś swoje wymarzone mieszkanie, ale obawiasz się dokonania zakupu na etapie „dziury w ziemi”, poniżej przedstawiamy Ci kilka praktycznych wskazówek, które niemal w 100% zagwarantują bezpieczny przebieg transakcji przy zakupie mieszkania na rynku pierwotnym, czyli od dewelopera.

 • Podczas zakupu mieszkania już na pierwszym etapie, przed rozpoczęciem poszukiwań wymarzonej lokalizacji, dokonujemy wyboru między rynkiem pierwotnym a wtórnym. Powyższy wybór determinuje to, czy rozpoczniemy podróż po biurach sprzedaży poszczególnych deweloperów, czy też przeglądanie portali internetowych i prasy w poszukiwaniu tak zwanych okazji z rynku wtórnego. W konsekwencji zdecydowanie częściej wybieramy pierwszą opcję. O to kilka powodów, które sprawiają, że mieszkania z rynku pierwotnego cieszą się zdecydowanie większym powodzeniem.

 • Kupiłeś mieszkanie? Sprawdź,  jakich formalności musisz dopełnić po wprowadzeniu się do wymarzonego lokum.

  Po przejściu przez szereg formalności w końcu stałeś się szczęśliwym posiadaczem własnego mieszkania. Jednak formalności związane z zakupem nieruchomości nie kończą się na podpisaniu aktu notarialnego i odbiorze mieszkania. Poniżej przedstawiamy formalności, których należy dopełnić po przeprowadzeniu się do nowego mieszkania.

Strony

Zainteresowała Ciebie nasza oferta?

Formularz kontaktowy

Wypełnij formularz, a specjalnie dla Ciebie przejrzymy oferty ponad 200 Inwestycji w Warszawie oraz okolicy i przedstawimy tylko te propozycje sprzedaży Nowych Mieszkań bez prowizji i w najniższych cenach które najlepiej spełniają Twoje oczekiwania.

Dane osobowe przetwarzane są zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt. 5 ustawy o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2135, z późn. zm.) przez administratora danych, CentralSpace S.A. z siedzibą Trzech Budrysów 29/28, 02-381 Warszawa, w celu przedstawienia oferty handlowej CentralSpace S.A., a także w celach marketingowych. Podanie danych osobowych CentralSpace S.A. jest dobrowolne, poprzez zaakceptowanie niżej wymienionych oświadczeń.